METANOVA, přísady, olejů, přísada, oleje, maziv, maziva, motorových, motorovy, motorového, molekulární, hydraulického, hydrauliky, průmyslových, snížení, spotřeby, spotřeba, PHM, prodloužení, životnosti, životnost, motorů, motoru, motor, hlučnosti, hlučnost, strojů, průmyslových, zařízení, aditiva, spotřeba, nafta, benzin


NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY

Do jakých typu olejů mohu Metanovu použít?

- metanovu můžete používat do jakéhokoliv typu oleje. Minerálních, polosyntetických i plně syntetických, protože Metanova využívá olej pouze jako "nosič" a váže se přímo na kovový povrch. Nastává tzv. "žehlící efekt" a povrch kovu se přímo upraví - "zušlechtí" (všechny třecí plochy). Vzniklá vrstva se vyznačuje vysokou hladkostí a odolností vůči opotřebení.
Výsledkem pravidelného používání Metanovy je prodloužení životnosti na 2,5 - 3 násobek. U starších a opotřebených motorů, strojů a různých průmyslových zařízení přibližně na dvojnásobek.

Výrobci olejů většinou tvrdí, že jejich oleje již obsahují aditiva, a proto není potřeba do nich nic přidávat.

- je pravda, že kvalitní oleje již obsahují aditiva, ale Metanova nevylepšuje olej nebo mazivo, ke kterému je přidána, nýbrž přímo kovový povrch, který je díky Metanově hladší a odolnější vůči opotřebení. Na maziva jsou pak kladeny menší nároky, proto vydrží i olej déle. Objektivně je ale potřeba říci, že většina výrobců olejů se snaží o dosažení vysoké kvality svých produktů a výzkumu a vývoji věnují značnou pozornost. Výsledkem jsou vyvážené vlastnosti výsledných maziv. Proto nedoporučujeme přidávat do olejů aditiva, která mění vlastnosti oleje, protože bychom sice určitou vlastnost vylepšili, ale bylo by to na úkor jiné a olej by nebyl "vyvážený".
Proto používejte pouze přísady, které nemění ani fyzikální ani chemické vlastnosti olejů. Samozřejmě Metanova tuto podmínku splňuje.

V jakých oblastech doporučujete používat Metanovu? Pracuji v cementárně a máme problémy se zvýšenými teplotami v letním období, se zadíráním pánví a se zvýšenými vybracemi na ložiscích surovinových mlýnů. Mohl bych Metanovu využít a kde konkrétně?

- pokusíme se být struční, protože oblast pro využití Metanovy je velice rozsáhlá. Všeobecně lze říci, že všude tam, kde chceme snížit tření a opotřebení, snížit provozní náklady, zvýšit životnost a spolehlivost.
Takže Metanovu můžete používat například u osobních a nákladních aut, v průmyslu - v cementárnách, vápenkách , lomech, cihelnách, vodárnách, čističkách odpadních vod, elektrárnách (včetně jaderných) v plynárenském průmyslu a jinde.
Konkrétně ohledně Vašich výše popsaných problémů Vás budeme kontaktovat a pokusíme se Vám pomoci výše uvedené závady odstranit.

Přísad existuje více druhů, jak se v nich můžu orientovat, která je nejlepší?

- odpovědět na tuto otázku pár větami je dosti složité, protože je třeba brát v úvahu velmi mnoho aspektů a technických parametrů jednotlivých produktů. Každý výrobce bude pravděpodobně chválit svoje zboží, takže to nebudete mít lehké. Ale asi nejlépe to zjistíte, když si to sám vyzkoušíte a dáte na vlastní zkušenost nebo na doporučení svých přátel či známých. V neposlední řadě se zkuste řídit i přístupem dané firmy a kvalitou služeb.

Koupil jsem v bazaru ojetý W Pasat 1,9 Tdi, 66 KW, r.v. 1994, najeto 165 000 km, 5. stupň. převodovka

- bohužel nepíšete jaký typ oleje byl používán v uvedeném vozidle a jestli byl pravidelně měněn (alespoň informativně bychom věděli, jak moc je motor zakarbonovaný).
Doporučujeme Vám použít Metanovu C3. Pokud je motor v dobrém technickém stavu, tak postačí koncentrace 5%, pokud technický stav motoru není nejlepší ("žere" Vám olej, "kouří", je hlučný apod.), tak doporučujeme použít koncentraci 10% množství oleje.

Musím Váš přípravek nalít do nového oleje? Má být motor teplý?

- náš přípravek nemusíte dávat do nového oleje, ale pokud ho dáte do již "použitého" oleje, tak po cca 300-500 km Vám doporučujeme vyměnit olejový filtr. Samozřejmě je ale lepší dát Metanovu do nového oleje, protože pak můžete prodloužit i životnost daného oleje. Metanovu nemusíte aplikovat do teplého motoru a po nalití nemusíte nastartovat auto a jezdit s ním. Je to molekulární přísada, takže až s vozidlem pojedete, tak pomocí tření, chemické reakce a teploty se Metanova začne do motoru i převodovky postupně "zapracovávat".

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně použití Metanovy nás laskavě kontaktujte a my Vám rádi poradíme.


Zpět